Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Radzicach Dużych powstał ! grudnia 1962 roku z inicjatywy miejscowych rolników na gruntach byłej spółdzielni produkcyjnej. Od chwili powstania zakładu specjalizował się w przetwórstwie owocowo-warzywnym.

 

Większość produkcji eksportowana była na rynki zachodnie, za niektóre z nich przyznawano nam znaki jakości. Obecnie zakład działa pod nazwą PPH „Maratex” s.c. i podtrzymuje wieloletnie tradycje przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Przystosowuje się do potrzeb rynkowych ograniczyliśmy produkcję do wyrobów cieszących się popytem na rynku. Produkujemy marmoladę wieloowocową o szerokiej gamie smaków ( wiśnia, truskawka, jagoda, morela, róża) oraz jabłko prażone ( marmoladę ) i powidła śliwkowe.

 

W zależności od potrzeby klienta produkujemy w opakowaniach jednostkowych i zbiorczych ( pojemniki 450g, słoiki, wiadra i beczki). Surowiec do produkcji przetworów pochodzi z trenów pobliskich (nieskażonych), bazujemy przede wszystkim na płodach rolnych miejscowych rolników.

 

Kazimierz Malinowski
Współwłaściciel
Urszula Malinowska
Współwłaściciel